Srpsko-azerbejdžanska privredna komora „SAKOM“ sada već tradicionalno svake godine u Beogradu okuplja članove svog Udruženja sa ciljem da svima predstavi ostvarene rezultate. Ovogodišnje zasedanje Skupštine članova SAKOM-a održano je 16. juna u prijatnom ambijentu hotela Radisson Collection „Old Mill“, a Skupštini su prisustvovali predstavnici svih kompanija članica Udruženja. Malo je reći da smo ponosni na činjenicu da ovo Udruženje okuplja privredna društva koje ujedinjuje i motiviše isti cilj, a to je humanitarni rad i jačanje bilateralnih odnosa prijateljskih zemalja – Republike Srbije i Republike Azerbejdžan.
U to ime, ovogodišnje zasedanje Skupštine SAKOM-a započeto je emitovanjem kratkometražnog filma koji je ekipa Srpsko-azerbejdžanske privredne komore zabeležila tokom svog boravka u Azerbejdžanu u maju mesecu 2025. godine. Ovaj projekat realizovan je uz podršku Ambasade Republike Azerbejdžan i kompanije AzVirt, a tom prilikom zabeleženi su kadrovi Bakua, ali i Šuše i većeg dela Karabaha. Prisutni predstavnici kompanija članica, kao i svi počasni gosti uživali su u prizorima moderno izgrađenog istorijskog grada Bakua i pejzažima netaknute prirode Karabaha koje su usnimile kamere naše ekipe snimatelja. Prisutni su mogli da se upoznaju i sa kulturnim i istorijskim činjenicama o kojima su starosedeoci zabeleženih predela s ponosom govorili, a koje decenijama unazad vrlo uspešno nastoje da očuvaju i prenesu na mlađe generacije.
Da je svest o humanosti i očuvanju narodne i kulturne baštine među članovima Udruženja neupitna, govore i dela pojedinih kompanija koje su se, i pored redovnog godišnjeg doprinosa, dodatno angažovale i pružile novčanu pomoć i donacije manastirima na Ibarskom Kolašinu na Severu Kosova i Metohije. Manastirima Duboki Potok i Brnjak, koji se nalaze u blizini opštine Zubin Potok, u više navrata su donirana novčana sredstva za kupovinu materijala neophodnih za obnovu životnog prostora svetinja i opreme za rad radionica. Tim povodom, predsedavajući su izrazili posebnu zahvalnost kompanijama AzVirt, Promont iz Beograda, DIS Niskogradnji iz Valjeva, Baumeister iz Beograda, kao i kompanijama Naftachem iz Sremske Kamenice i West Gradnji iz Šapca. Zahvaljujući ovim donacijama u konaku Manastira Duboki Potok obnovljeni su stolarija i pod, dok je Manastir Brnjak dobio savremenu opremu za rad umetničke radionice od čijih prihoda ovaj Manastir na Ibarskom Kolašinu opstaje.
Manastir Brnjak, zajedno sa Manastirima Crna Reka i Duboki Potok, predstavlja Sveto Trojstvo najpoznatijih manastira Ibarskog Kolašina. Oni čine osnovu duhovnog života i neraskidivu nit celokupnog Kosova i Metohije i Srbije sa nemanjićkom Srbijom i onim što nam je Jelena Anžujska, majka kraljeva Milutina i Dragutina, ostavila u amanet, a to je širenje duhovnosti, nacionalne svesti i kulture među srpskim narodom.